۱۳۸۹ تیر ۱۲, شنبه

به شهرام امیری به عنوان یک قربانی نگاه کنیم...

شهرام امیری یک قربانی است؛ به چشم کسی که اسیر یک توطئه است به او بنگریم. هفته قبل 20.30 همسر و فرزندش را جلوی دوربین آورد و این حرکت را به شکلی انجام داد که معمولا گروگانگیران برای ترساندن فردی که ازو باج می خواهند انجام می دهند. حرف های متناقض همسر امیری این نکته را کاملا نشان می‌داد: به خصوص جایی که گفت" شوهر من هرگز بدون ما جایی نمی‌رفت " و بلافاصله یادش آمد که شهرام امیری اصلا در یک مسافرت مجردی ناپدید شده است!
اما ماجرای مسافرت امیری ساده‌تر از این‌ها بوده: به‌عنوان یک مامور نظامی او اجازه سفر به هیچ کشوری را نداشته و تنها کشوری که می‌توانسته برود، عربستان بوده. به همین دلیل در سفر عربستان خودش را به سفارت امریکا رسانده و پناهنده شده. مسلم است که اگر او خانواده‌اش را با خود به سفر حج می‌برد، برای ماموران اطلاعاتی مشکوک‌تر جلوه می کرد. بنابراین به‌تنهایی به عربستان رفت تا بعد خانواده‌اش را با خود بیاورد، غافل ازین‌که سربازان گمنام به‌راحتی خانواده‌اش را گروگان خواهند گرفت و در تلویزیون مانند گروگان برای شوهرش به نمایش درمی‌آورند تا ویدیوهای مضحک اخیر شهرام امیری شکل بگیرد.
امیری مجبور است به جمهوری اسلامی باج بدهد، چون جان همسر و فرزندش در تهران به‌شدت درخطرند. به او به چشم یک قربانی نگاه کنیم...

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر